ZESPÓŁ

Katarzyna Krystyna Dylik

W trakcie studiów na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu wyjechała do Hiszpanii, do Saragossy, gdzie kontynuowała swoją edukację na kierunku Prawo. Po otrzymaniu tytułu magistra oraz Licenciada en Derecho w 2011 roku, ukończyła Máster de la Práctica Jurídica oraz następnie Máster del Acceso a la Abogacía – zwieńczony w lutym 2016 roku zdanym egzaminem państwowym w Madrycie i uprawniający Ją do wykonywania zawodu adwokata w Hiszpanii.

Odbyła kilkuletnią praktykę w lokalnej Kancelarii specjalizującej się w prawie ubezpieczeń i dochodzenia roszczeń odszkodowawczych oraz w PAJARES & ASOCIADOS, jednej z wiodących kancelarii adwokackich w Saragossie, specjalizującej się w prawie cywilnym, handlowym, podatkowym oraz w prawie nieruchomości. Doświadczenie na arenie handlu międzynarodowego zdobywała współpracując z barcelońską firmą konsultingową MERCADOS EXTERIORES i organizując liczne misje handlowe dla członków Izby Handlowej z regionu la Rioja i Nawarra oraz pośrednicząc w negocjacjach z partnerami zagranicznymi. Miała także możliwość poznać funkcjonowanie Polsko-Hiszpańskiej Izby Handlowej z siedzibą w Warszawie, analizując dla niej rynek Półwyspu Iberyjskiego pod kątem implementacji hiszpańskich podmiotów handlowych w Polsce oraz polskich przedsiębiorstw w Hiszpanii. Następnie objęła stanowisko Specjalisty do spraw Eksportu, współpracując m.in. z firmą GALAGAR, BTV oraz JOSVAL w sektorze przemysłowym, a także z hiszpańską marką NIRVANA SPA jak i polskim producentem INVENTIA Polish Technologies Sp. z.o.o. w sektorze kosmetycznym oraz z grupą kapitałową GRAAL i hiszpańskim producentem NASSARI w branży FMCG.

W związku z objęciem stanowiska IN-HOUSE LAWYER w filii amerykańskiej firmy z sektora automotive CARFAX INC wprowadziła markę Carfax Europe na rynek polski dzięki porozumieniu ministerialnym, umożliwiając tym samym polskim obywatelom dostęp do informacji na temat historii zagranicznej każdego pojazdu będącego w obiegu w Polsce. Od lutego 2018 roku prowadzi własną kancelarię prawną Prawo Hiszpańskie, oferując pomoc w zakresie prawa cywilnego, handlowego, gospodarczego i podatkowego zarówno klientom indywidualnym jak i przedsiębiorstwom.

Patrycja Daszewicz

Od grudnia 2019 pracuje z mec. Katarzyną Dylik w Kancelarii „Prawo hiszpańskie”.

Specjalizuje się w zakładaniu działalności gospodarczej, spółek, sporządzaniu umówprojektów dokumentów wewnętrznych podmiotów gospodarczych oraz w bieżącej obsłudze prawnej.

Absolwentka Wydziału Prawa na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Tytuł magistra prawa z wyróżnieniem uzyskała w maju 2016 r. Pracę magisterską napisała na temat transferów piłkarzy w świetle prawa Unii Europejskiej.

Okres studiów wykorzystała również na zdobycie doświadczenia odbywając praktyki m.in. w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, w sądzie jako protokolant oraz w wielu wiodących kancelariach w Warszawie. Czynnie udzielała się także w studenckiej poradni prawa.

Po obronie pracy magisterskiej odbyła staż na stanowisku junior lawyer w kancelarii „Pinera del Olmo” w Barcelonie. Przez następne 3 lata pracowała w Kancelarii prawnej „Bartlex” w Barcelonie.

Agata Rurańska

Na stałe do Hiszpanii przeprowadziła się w 2004 roku. Po ukończeniu tutejszego liceum wybrała kierunek Prawo na Uniwersytecie Pompeu Fabra. Następnie ukończyła Master Universitario en Acceso a la Abogacía ze specjalizacją w dziedzinie prawa karnego.

W czasie studiów realizowała praktyki w wielu Instytucjach Publicznych, takich jak m.in. Archiwum Uniwersytetu Pompeu Fabra i Sądach Pierwszej Instancji w Barcelonie oraz w Kancelarii Elpidio Silva Abogados. W 2017 roku rozpoczęła pracę w Radzie Miasta w Barcelonie, w Komunalnym Instytucie Miejskim (Institut Municipal de l’Habitatge de Barcelona) zajmując się sprawami ogólnie pojętych nieruchomości, m.in. wynajmów jak również biorąc udział w sprawach sądowych ściśle związanych z powyższą materią (m.in. falta de pago, juicios arrendaticios, deshaucios). Od stycznia 2019 roku Pani Agata współpracuje z Kancelarią Prawo Hiszpańskie, szukając najlepszych możliwych rozwiązań satysfakcjonujących naszych Klientów.

Antonio Guillen

Specjalizuje się w hiszpańskim prawie cywilnym – w szczególności w sprawach majątkowych i spadkowych zawierających element międzynarodowy. Praktykuje na terenie Hiszpanii (Barcelona) oraz Wielkiej Brytanii (Londyn i Manchester). Jest członkiem międzynarodowej kancelarii prawnej Gunnercooke oraz regularnie prowadzi wykłady na tererenie Wielkiej Brytanii dotyczące prawa hiszpańskiego kierowane do brytyjskich prawników.

W latach 2013 – 2017 pełnił funkcję Konsula Honorowego Hiszpanii w Manchestrze, wspierając Konsulat Generalny Hiszpanii oraz Ambasadę Hiszpanii i odpowiadając na potrzeby hiszpańskich obywateli zamieszkujących w Manchesterze, West Yorkshire i North Yorkshire. Od kwietnia 2018 roku współpracuje z Kancelarią Prawo Hiszpańskie, doradzając zarówno klientom indywidualnym inwestującym w nieruchomości w Hiszpanii, jak i hiszpańskim przedsiębiorstwom w związku z transakcjami i inwestycjami na rynku w Wielkiej Brytanii.

Nasi praktykanci

Flavia Wiedemann

Laida Renteria Biurrun

Magdalena Koszela

Maryam Al-Azawi