W obszarze Handlu międzynarodowego współpracowałam z barcelońską firmą konsultingową Mercados Exteriores, która dedykuje swoje usługi przedsiębiorcom hiszpańskim poszukującym nowych rynków zbytu za granicą. W czasie realizacji tej współpracy zorganizowałam liczne misje handlowe dla członków Izby handlowej z Nawarry oraz regionu la Rioja z różnych branż, od spożywczej przez meblarską po obuwniczą i tekstylną,  pośrednicząc w negocjacjach z partnerami zagranicznymi prowadzącymi do porozumień handlowych aktualnie obowiązujących.

Miałam przyjemność poznać funkcjonowanie Polsko-Hiszpańskiej Izby Handlowej z siedzibą w Warszawie, analizując dla niej rynek Półwyspu Iberyjskiego pod kątem implementacji hiszpańskich podmiotów handlowych w Polsce oraz polskich przedsiębiorstw w Hiszpanii.

Następnie zdobywałam doświadczenie na stanowisku Specjalisty do spraw Exportu. Współpracowałam w różnorodnych obszarach biznesowych, jak np. w szeroko rozumianym sektorze przemysłowym z producentem hiszpańskich maszyn spawalniczych GalaGar, z liderem hiszpańskim w produkcji sejfów oraz skrzynek pocztowych, firmą BTV, z jedynym hiszpańskim producentem sprężarek powietrznych na terenie Hiszpanii firmą JOSVAL.
W sektorze kosmetycznym moimi Klientami byli m.in.: marka hiszpańska NIRVANA SPA należąca do Spółki Hitronic oraz polski producent kosmetyków kolagenowych Inventia Polish Technologies Sp. z o.o. Natomiast w branży spożywczej należy wymienić współpracę m.in. z grupą kapitałową Graal, liderem na rynku polskim w produkcji ryb wędzonych oraz produktów konserwowych, z hiszpańskim producentem Nasarri specjalizującym się w produkcji sardel w marynacie oraz anchois, z polską firmą Noris działającą na rynku przetwórstwa owoców runa leśnego jak również mrożonych owoców i warzyw.
W trakcie pełnienia funkcji osoby odpowiedzialnej za handel zagraniczny moim zadaniem było m.in. pozyskiwanie potencjalnych rynków zbytu oraz nowych kanałów dystrybucji, utrzymanie istniejących już relacji handlowych z Klientami, renegocjacje, obsługa i koordynowanie zamówień.

Dodatkowo regularnie brałam udział w targach międzynarodowych i lokalnych zarówno jako wystawca (warto wymienić następujące: SICUREZZA w Mediolanie, HELLENIC JEWELLERY FAIR w Atenach, IFSEC w Londynie, FERROFORMA w Bilbao, ALIMENTARIA oraz WORLD MOBILE CONGRESS w Barcelonie, SEAFOOD w Brukseli, CIBUS w Parmie, CONXEMAR w Vigo, ANUGA w Kolonii, WORLD OF PRIVATE LABEL w Amsterdamie), jak i odwiedzający targi w ramach pozyskiwania nowych odbiorców (m.in w Dubaju, w Kazahstanie, w Moskiwe, w Sankt Petersburgu, w Essen, w Cipuj-Napoce, w Kijowie, etc.).

Przez ostatnią dekadę mieszkałam nie tylko w Hiszpanii. Monachium było miejscem mojego pobytu przez półtora roku w związku ze współpracą z filią amerykańskiej firmy z sektora automotive CARFAX INC. Wprowadziłam markę Carfax Europe na rynek polski dzięki porozumieniu na szczeblu ministerialnym umożliwiając polskim obywatelom wiedzę na temat historii zagranicznej każdego pojazdu będącego w obiegu w Polsce. Moimi partnerami B2B były znane towarzystwa ubezpieczeniowe i firmy prywatne m.in. importerzy samochodów oraz dealerzy jak i przedsiębiorcy pośredniczący w handlu aut osobowych.

Praca w handlu zagranicznym jest moją pasją, a w powiązaniu z praktyką prawa stała się cechą charakterystyczną, która wyróżnia mnie jako adwokata posiadającego praktyczną znajomość funkcjonowania szeroko rozumianego biznesu i specjalisty od handlu zagranicznego posiadającego wiedzę prawniczą nabytą bezpośrednio w Hiszpanii.